Warsztaty online

Kilka lat temu pandemia wymusiła szereg zmian w naszym codziennym życiu. Okazało się jednak, że takie okoliczności mogą sprzyjać osobistemu rozwojowi i poświęcaniu się pasji. Część z nas zaczęła pracować zdalnie, inaczej organizujemy swój czas, jesteśmy bardziej elastyczni. Dzięki temu możemy spotykać się w dogodnym dla nas momencie nie wychodząc z domu.

Przekonałam się już, że współczesne technologie są niezwykle pomocne i warto wykorzystywać je nawet w tak nietypowym celu jak proces pisania ikony.

W związku z tym postanowiłam wprowadzić do swojej działalności edukacyjnej nowe metody komunikacji. Zmieniły się środki, a więc i treść wymaga aktualizacji i lepszego, bardziej intuicyjnego opracowania.

Wspólną pracę zaczynamy od wyboru ikony według Waszych upodobań i możliwości. Pomogę też zaopatrzyć się w potrzebne materiały takie jak deska, pędzle czy pigmenty. W ramach zajęć online udostępniam uczestnikom materiały dydaktyczne opracowane przez siebie i sprawdzone w praktyce przez kilka grup uczniów. Są to filmiki instruktażowe oraz rysunki, schematy, szkice, pokazujące anatomiczną budowę postaci, detale rysunku, sposób modelowania postaci, analiza kompozycyjna, rozrysowane wzory ornamentów, zdobień, napisów i inne pomoce, tworzone na bieżąco według indywidualnych potrzeb. Proponuję warsztaty w dwóch opcjach:

1. Zdalne konsultacje w formie korekty

Bazujemy na fotografiach poszczególnych etapów tworzenia ikony wysyłanych drogą elektroniczną. Analizuję dokładnie bieżące efekty Waszej pracy i w programie graficznym nanoszę korektę wraz z opisem na plik zdjęciowy. Czuwam nad całym procesem od początku aż do momentu zakończenia przez uczestnika danej ikony.

Ten sposób nauki polecam szczególnie osobom, które mają już jakieś doświadczenie w samodzielnej pracy.

Jednorazowa opłata za materiały dydaktyczne i 10 konsultacji w formie korekty – 1100 zł

2. Pełne zajęcia indywidualne

Bardziej tradycyjna formuła oparta na bezpośrednim kontakcie – rozmowie video. W trakcie spotkań na żywo omawiamy etapy pracy i planujemy dalsze kroki. Dodatkowo możemy wspomagać się korektami nanoszonymi na pliki zdjęciowe.

Taki format zajęć jest odpowiedni zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących.

Płatność za pojedyncze zajęcia praktyczno-teoretyczne (WhatsApp, Skype, Zoom, Google Meet) oraz korekty – 150 zł/godzinę.

Dokładny sposób rozliczenia ustalany jest indywidualnie zależnie od częstotliwości spotkań oraz wybranej formy komunikacji.

Pierwsze, półgodzinne spotkanie organizacyjne w formie rozmowy wideo odbywa się bezpłatnie po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ikoną lub nie wiedzą, gdzie zakupić potrzebne sprzęty, przygotowuję dodatkowo zestawy materiałów (płatne osobno). Zawartość zestawu to: zagruntowana deska, komplet 6 rosyjskich pędzli Roubloff, zestaw 11 pigmentów, materiały kreślarskie i rysunkowe. Przy odpowiednim użytkowaniu mogą posłużyć nawet 3-4 lata!

Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu!