Zamówienia

JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Na początek warto zacząć od zwykłej rozmowy, może to być rozmowa telefoniczna, mailowa czy za pośrednictwem komunikatora. Proces poszukiwań właściwego tematu, rozmiaru, stylu ikony może być kłopotliwy… Rozumiem te dylematy i dokładam wszelkich starań, żeby efekt w postaci gotowej pracy był jak najlepszy.

Zależy mi na tym, żeby dotrzeć do sedna i zrozumieć Państwa potrzeby. Jeśli jeszcze nie są Państwo zdecydowani, chętnie podpowiem i zaproponuję przykładowe wzory, dopasuję rozmiar i kolorystykę.

Po ustaleniu szczegółów zlecenia zaczynam pracę nad ikoną. Jest to praca twórcza, mimo, że często bazuję na już istniejących kompozycjach. Podczas malowania opieram się na własnej wrażliwości, która nieraz podpowiada mi rozwiązania znacznie ciekawsze, niż zamierzona koncepcja.  

Zapraszam do obejrzenia moich poprzednich prac w zakładce galeria, szczególnie tymi, które powstały niedawno – one najwięcej powiedzą o stylu, w którym obecnie maluję. Dla artysty największą przyjemnością jest praca w atmosferze zaufania. Jeśli więc trafili Państwo na moją stronę i decydują się zamówić ikonę, zachęcam, aby po wspólnym określeniu tematu i rozmiaru, dowierzyć się mojemu doświadczeniu.  

Proces realizacji przebiega w ten sposób:

 1. Wybór tematu, wspólne przeglądanie wzorów. Uzgodnienie terminu, rozmiaru, rodzaju zdobień – złoceń oraz zatwierdzenie wyceny. Na tym etapie warto zastanowić się też nad tekstem dedykacji i rodzajem opakowania – przykładowe rozwiązania na zdjęciach poniżej. Zachęcam do wypełnienia krótkiego formularza, który ułatwi kontakt i będzie potwierdzeniem złożenia zamówienia: FORMULARZ ZAMÓWIENIA
 2. Dla zamówień o wartości powyżej 1500 zł konieczne będzie wpłacenie zadatku w wysokości ok. 25% całej sumy.
 3. Odbiór bądź wysyłka następuje po dokonaniu wpłaty na konto lub gotówką. Możliwe jest wystawienie faktury. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odbioru ikony osobiście w Rzeszowie.
 4. W przypadku ikon na zamówienie minimalny termin wykonania to około 2 miesiące.

Na specjalne życzenie :

 • Udostępniam szkic ikony do zatwierdzenia, wtedy jest czas na ewentualne zmiany kompozycji i ustalenie kolorystyki.
 • Umożliwiam konsultację poszczególnych etapów pracy na podstawie zdjęć.
 • Udostępniam dokumentację fotograficzną z procesu tworzenia ikony.
 • Możliwe jest wysłanie zdjęcia gotowej ikony przed wysyłką.

Dane do przelewu:

03 1050 1562 1000 0097 1952 1941 VERAICON – Katarzyna Bieniasz

W przypadku zadatku na poczet zamówienia w tytule proszę wpisać: ZADATEK nazwa ikony. W przypadku płatności całości lub pozostałej sumy: IKONA – nazwa ikony

WSKAZÓWKI DLA ZAMAWIAJĄCYCH

Ręcznie malowana ikona może być pomysłem na prezent, który pasuje niemal do wszystkich okazji.

Zamiast niepotrzebnych drobiazgów lub nietrafionych pomysłów warto podarować bliskiej osobie oryginalną, ręcznie malowaną ikonę. Ikona podkreśli uroczystość ważnych momentów w życiu i pozostanie jako pamiątka na długie lata. Ważna jest wymowa takiego prezentu, ponieważ nawiązuje on do chrześcijańskich tradycji, które przecież są sensem uroczystości i ceremonii jakie obchodzimy w gronie rodziny oraz znajomych.

Często po podjęciu decyzji o zamówieniu ikony zaczynają się wątpliwości- jaką ikonę wybrać? Jak dopasować symbolikę obrazu do konkretnej okazji? Oto kilka propozycji wyboru:

 • Ślub: najbardziej odpowiednią dla Pary Młodej będzie ikona Matki Bożej (np. Karmiącej) Iub Chrystusa, albo ikona św. Rodziny
 • Chrzest Święty: proponuję ikonę św. Anioła Stróża lub świętego patrona
 • Pierwsza Komunia i Bierzmowanie: najlepszy wybór to ikona Chrystusa, Anioła Stróża lub świętego patrona
 • Urodziny/imieniny: na tę okazję pasuje niemal każda ikona, a najlepsza będzie ta, której zażyczy sobie solenizant/jubilat
 • Święta, rocznice, inne okazje: np. ikona Bożego Narodzenia, ikona Zmartwychwstania…

Każda zamówiona w pracowni ikona posiada uchwyt do zawieszenia na ścianie oraz opatrzona jest opisem uwzględniającym tytuł, technikę, wymiary i rok wykonania. Dodatkowo na życzenie klienta dołączam do przesyłki ozdobne dedykacje imienne oraz dokładne opisy ikonografii i techniki.