Zamówienia

W przypadku ikon na zamówienie minimalny termin wykonania to około 1-2 miesiące. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odbioru ikony osobiście w Rzeszowie.

W celu złożenia zamówienia lub kupna gotowej ikony można kontaktować się telefonicznie oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zachęcam do wypełnienia krótkiego formularza, który ułatwi kontakt i będzie potwierdzeniem złożenia zamówienia:

FORMULARZ ZAMÓWIENIA

WSKAZÓWKI DLA ZAMAWIAJĄCYCH

Przyjmuję zamówienia na ikony pisane ręcznie w technice tempery żółtkowej. Zdjęcia przykładowych prac wraz z opisami oraz cenami można znaleźć w zakładce galeria.

Ręcznie malowana ikona może być pomysłem na prezent, który pasuje niemal do wszystkich okazji.

Zamiast niepotrzebnych drobiazgów lub nietrafionych pomysłów warto podarować bliskiej osobie oryginalną, ręcznie malowaną ikonę. Ikona podkreśli uroczystość ważnych momentów w życiu i pozostanie jako pamiątka na długie lata. Ważna jest wymowa takiego prezentu, ponieważ nawiązuje on do chrześcijańskich tradycji, które przecież są sensem uroczystości i ceremonii jakie obchodzimy w gronie rodziny oraz znajomych.

Często po podjęciu decyzji o zamówieniu ikony zaczynają się wątpliwości- jaką ikonę wybrać? Jak dopasować symbolikę obrazu do konkretnej okazji? Oto kilka propozycji wyboru:

  • Ślub: najbardziej odpowiednią dla Pary Młodej będzie ikona Matki Bożej (np. Karmiącej) Iub Chrystusa, albo ikona św. Rodziny
  • Chrzest Święty: proponuję ikonę św. Anioła Stróża lub świętego patrona
  • Pierwsza Komunia i Bierzmowanie: najlepszy wybór to ikona Chrystusa, Anioła Stróża lub świętego patrona
  • Urodziny/imieniny: na tę okazję pasuje niemal każda ikona, a najlepsza będzie ta, której zażyczy sobie solenizant/jubilat
  • Święta, rocznice, inne okazje: np. ikona Bożego Narodzenia, ikona Zmartwychwstania…

Każda zamówiona w pracowni ikona posiada uchwyt do zawieszenia na ścianie oraz opatrzona jest opisem uwzględniającym tytuł, technikę, wymiary i rok wykonania. Dodatkowo na życzenie klienta dołączam do przesyłki ozdobne dedykacje imienne oraz dokładne opisy ikonografii i techniki.